Zgodovinska zmaga Krke

In Celje, Šport

Novomeški ženski rokomet v zadnjih desetih letih ni imel odmevnih rezultatov, zato je poleg vstopa v 1. a žensko rokometno ligo, sedaj še preboj na final four Pokala Slovenije, veliko presenečnje za sam klub, kot tudi za vse dolenjske rokometne privržence. Ker je bila tekma v Celju, sem si jo ogledal. Že v soboto so Celjanke igrale proti Ptuju, takrat je bil rezultat 29:29, in glede na takratno prikazano igro Celjank, sem vedel, da bo tekma s Krko napeta do samega konca.

Gostje so pričele silovito in v 10. minuti vodile že 1:6.  Ključ do uspeha je bila odlična obramba in seveda na drugi strani učinkovitost v napadu. Rešetale so celjsko mrežo in domačinke v prvem polčasu niso našle pravega orožja za Dolenjke.

img_5634

img_5641

img_5652

Za večji obisk so tokrat poskrbeli gostujoči navijači, ki so s svojim navijanjem skozi vso tekmo prispevali svoj del k zmagi. Še vedno pa je obisk ženskih rokometnih tekem zelo slab.

img_5674

Obleganje celjskega gola se je nadaljevalo vse do polčasa, ko je semafor pokazal rezultat 9:15.

img_5706

img_5725

img_5728

img_5748

V drugem polčasu so se končno prebudile tudi domačinke. Izboljšale so obrambo in povečale učinkovitost v napadu. Tako so se počasi približevale Krki.

img_5755

img_5765

img_57951

Tik pred koncem so se domačinke približale na gol razlike. Vseeno pa se Krka ni vdala. Strnile so vrste in se upirale, v tistem trenutku močnejšim domačinkam.

img_5802

img_5813

Kot sem že omenil, ključ do zmage je bil v obrambi in tokrat so Dolenjke le-to opravile z odliko. V ključnih trenutkih so z nekaj obrambami dobile moč za zadnje napade.

img_5820

img_5828

In ko je, če sem si prav zapomnil ime, Hanna zapravila odločilno 7-metrovko za izenačenje oz. jo je vratarka Krke ubranila, je bila tekma odločena.